برگزاری جلسه بهبود توسعه نظام فن آوری اطلاعات کارآمد در بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج)‏

۲۵ بهمن ۱۳۹۳ | ۱۳:۴۴ کد خبر : ۱۱۴ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۲۱۲
جلسه بهبود توسعه نظام فن آوری اطلاعات کارآمد در بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج)‏ برگزار شد.
برگزاری جلسه بهبود توسعه نظام فن آوری اطلاعات کارآمد در بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج)‏

 

به گزارش واحد ارتباط مردمی بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) : جلسه بهبود توسعه نظام فن آوری اطلاعات کارآمد با حضور دکتر علیرضا جلالی رئیس ،دکتر صداقت ،دکتر زاینده مشاورین رئیس،دکتر تقی پور معاون درمان ،دکتر قزوینی معاون آموزش،دکتر علیشیری معاون پژوهش ،طاهری مدیر،دکتر عبدی مدیر طرح و برنامه و بوجه،مهندس احمدی مسئول آی تی سی،شهیدی فر مدیر اداره خدمات پرستاری و دیگر مسئولان در مورخ 25 بهمن ماه سال جاری در سالن امام علی (ع) برگزار شد.

در ابتدا دکتر علیشیری ضمن مهم خواندن برنامه استراتژیک درحوزه پژوهشی ،هدف اصلی از انجام هر فرایند تحقیق، تولید و توسعه علم است تا از این طریق بتوان کارایی و اثربخشی را افزایش داد. تحقیق در حیطه درمان، حوزه‌ای نظام مند از تحقیق در بیمارستان است که در جستجوی انجام اقدامات مؤثر به منظور بهبود و حل مسائل و موضوعات درمان است. همانند سایر حوزه‌های پژوهشی، استراتژی‌های تحقیق کیفی در این حوزه نیز براساس دو بعد فلسفه علم (پوزیتیویسم و ساختارگرایی اجتماعی) و فلسفه انسان (اراده‌گرایی و جبرگرایی) دسته‌بندی می‌شوند و عبارت‌اند از: تحقیق پیمایشی، تحقیق موردی، تحقیق عملی و تحقیق پایه‌ور. بررسی نمونه‌های انجام گرفته از این نوع تحقیقات، به محققان در حوزه درمان در درک و شناخت بهتر فرایند تحقیق کیفی و ایجاد آمادگی بیشتر کمک می‌کند.

معاون پژوهشی، هدف استراتژیک در حوزه توسعه پژوهشی سازمانی و بالینی را شرح داده و اصلاحات صورت گرفته را بیان کرد.

در ادامه درخصوص هدف استراتژیک بهبود و توسعه نظام فن آوری اطلاعات کارآمد بحث و توضیحاتی در روند اجرا و پیاده سازی هوش سازمانی و مبانی نظری مطالبی ارائه شد.

در انتها هدف عملکردی اسراتژیک با تغییرات جزئی به تصویب رسید.

 

 

 

خبرنگار: پیام احمدی کاشانی

 

 

 

 


نظر شما :