پیام تبریک رئیس بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) به مناسبت فرا رسیدن روز پرستار

۰۴ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۹ کد خبر : ۱۲۶ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۲۱۳
رئیس بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) روز پرستار را تبریک عرض نمود.
پیام تبریک رئیس بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) به مناسبت فرا رسیدن روز پرستار

به گزارش واحد ارتباط مردمی بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج):دکتر علیرضا جلالی فرا رسیدن پنجم اسفند مصادف با پنجم جمادی الاولی ،ولادت حضرت زینب (س) ،روز پرستار را به کلیه پرستاران زحمتکش ایران اسلامی بویژه پرستاران بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) تبریک عرض نمود.

پیام رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بقیه الله الاعظم (عج) به شرح ذیل می باشد:

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و درود من بر پرستاران گرامی

بدینوسیله برخود واجب دانستم فرا رسیدن پنجم جمادی الاولی روز ولادت باسعادت بانوی قهرمان کربلا، پرچم دار نهضت پس از شهادت حسین علیه السلام، حضرت زینب کبری سلام الله علیها ،روز پرستار را به کلیه همکاران پرستار در نقاط مختلف ایران اسلامی بویژه پرستاران بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) تبریک عرض می نمایم.

 این روز را روز پرستار می نامند و علت نام گذاری این روز به نام «روز پرستار» این است که حضرت زینب پرستاری امام زمانش حضرت زین العابدین علیه السلام و دیگر بیماران و مصیبت زدگان اهل بیت را برعهده داشت، و ضمن این که رسالت مهم نگهداری و تبلیغ از نهضت حسینی را به خوبی انجام داد، از پرستاری بیماران کربلا نیز با تحمل آن همه سختی ها و ناملایمات، آنی فروگذار نبود و تا آخرین رمق، دین خود را به مکتب و رهبرش ادا کرد. درود بی پایان خداوند بر این بزرگ بانوی اسلام باد. نکته ای که لازم است به آن اشاره کنم این است که: پرستاری از بیمار یکی از کوچک ترین مسؤولیت های زینب(س) بود، و هر چند پرستاری وظیفه سنگین و ارزشمندی است و پرستار متعهد باید با صبر و حوصله، تحمل هر نوع ناملایمات برای انجام خدمتش بنماید و چنین کاری از عهده هر کس برنمی آید ولی با این حال مقام زینب، آن قدر والا و عظیم است که او را پرستار نهضت و انقلاب حسینی باید بنامیم. زینب(س) نقش نگهداری از قیام خون بار حسینی را بر عهده داشت که قطعا اگر او این بار را بر دوش نمی گرفت، خون حسین(ع) پایمال می شدو بسیار دشوار بود که نهضت ابی عبد الله علیه السلام به مردم اعلام و ابلاغ گردد و شاید بدون اسارت خاندان رسول الله و پیش تازی زینب کبرا(س) در رسوا نمودن هیئت حاکم، و تبلیغ او از انگیزه قیام برادرش، یزیدیان به هدف پلید خود نائل می آمدند و نام رسول الله(ص) را نه تنها از مناره های مساجد بلکه از تاریخ، پاک و محو می کردند و این بود نیت شوم آنان. و زینب با مجاهدت و قیام شجاعانه خویش در برابر زورگویان و همچنین فریب خوردگان زمانش، آن چنان از قیام حسین (ع) دفاع کرد که تا قیام رستاخیز، همانند او نه در مردان و نه در زنان، وجود ندارد و این نام جاودان و مقدس برای همیشه با عظمت و شموخ باید برده شود. زینب در پس آن مصیبت بزرگی که آن چنان بار سنگین پرچم ولایت را بر دوش گرفت و در برابر کفر و زندقه ایستاد و سخنرانی کرد و خطابه خواند و مردم را بیدار کرد و حرکت را در مردگان آغاز نمود که از آن جا حرکت توابین و دیگر حرکت های اسلامی آغاز شد و تا امروز و فردا و فرداها، آثار این حرکت عظیم زینبی، هویدا است و به برکت زینب(س) و قیام مبارکش، هم چنان بیرق های خونین عاشورا به نشانه روز انتقام مظلوم از ظالم، در سراسر جهان افراشته می شود زیرا زینب بود که پیام خونین حسین(ع) را به تمام نسل ها و عصرها رساند.

با آرزوی موفقیت برای تمامی پرستاران

دکتر علیرضا جلالی

رئیس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بقیه الله الاعظم (عج)

 

 

خبرنگار: پیام احمدی کاشانی


نظر شما :