برگزاری جشن بزرگ پرستاری در بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج)

۰۵ اسفند ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۸ کد خبر : ۱۲۷ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۳۹۷
جشن بزرگ پرستاری در بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) برگزار شد.
برگزاری جشن بزرگ پرستاری در بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج)

 

به گزارش واحد ارتباط مردمی بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) : جشن بزرگ پرستاری به مناسبت ولادت با سعادت حضرت زینب (س) با حضور حداکثری پرستاران و کارکنان در سالن آمفی تئاتر بیمارستان در مورخ پنجم  اسفند ماه سال جاری برگزار شد.

احمد شهیدی فر مدیر اداره خدمات پرستاری ، ضمن خیر مقدم به پرستاران گرامی بیمارستان ، پرستاری را مقامی والا خواند و افزود : آن گاه که رنج و درد بر کالبد انسان حمله ور گشت و سلامت وی را پایان داد ، پرستاری به وجود آمد؛‌ یعنی از زمان پیدایش بشر ،‌ این حرفه مقدس بر عرصه گیتی نمایان شده است. در مسیر تاریخ ، پرستاری همپای پزشکی در خدمت انسان ها بوده است و به تدریج، این دو در قالب علم پیشرفت نموده اند و در زمان های بحرانی، مانند حوادث طبیعی و جنگ ها، خدمات شایان توجهی انجام داده اند.

ایشان در ادامه پرستاری را در اسلام بسیار مهم خواند و گفت: پرستاری از مجروحان و کمک به ناتوانان، در فطرت و نهاد هر انسانی وجود دارد که حاکی از اهمیت آن در زندگی اجتماعی است. سیره رهبران الهی نیز همواره بر این بوده که در میدان انجام کارهای پسندیده ، گوی سبقت را از همه انسان ها بربایند و انسان کامل عصر خویش و الگو برای آیندگان باشند تا بدین ترتیب، بزرگ ترین مشوق انسان ها در عمل به نیکی ها گردند. یکی از کارهای نیک ، « پرستاری» از بیماران است و رهبران الهی نیز بدان همت می گماردند.

شهیدی فر اضافه کرد:  فرهنگ اسلامی و تعابیر قرآنی ، آن هنگام که پرستار برای یاری انسان نیازمندی تلاش می کند و برای جلب رضای پروردگار نیازهایش را برمی آورد ، ‌مثل آن است که او را از مرگ رهایی بخشیده و بدین کار ، موجبات خرسندی خداوند را فراهم کرده است؛ زیرا پرستاری که با تلاش خویش جان مجروح یا بیمار ناتوانی را نجات می دهد و برای بهبودی وی فعالیت می کند، به یقین او را زنده کرده است و هر که فردی را زنده کند و به جامعه پر تلاش انسان ها باز گرداند، مثل آن است که خدمتی شایان به همه مردمان کرده است. قرآن کریم در آیه 32 سوره مائده در این باره می فرماید: « وهر کس انسانی را از مرگ رهایی بخشد، ‌چنان است که گویی همه مردم را زنده کرده است».

مدیر خدمات پرستاری بیمارستان از حضرت زینب بعنوان اسطوره پرستاری یاد کرد و افزود:حضرت زینب (س) در سال پنجم هجری از مادری چون فاطمه زهرا (س) متولد شد و در دامان ایشان، پیامبر اسلام (ص) و حضرت علی (ع) پرورش یافت. یکی از سیره های عملی زندگی این بانوی الهی، پرستاری و دست گیری از حال بیماران و درماندگان بود. اتفاقات سختی که در طول حیات سراسر مرارت بار ایشان رخ داد؛ همچون بیماری مادر بزرگوارشان، ضربت خوردن پدر، مسمومیت برادر و بالاخره حادثه بزرگ کربلا، زینب را به عنوان الگوی پرستاران معرفی کرد و سالروز ولادتش، به عنوان روز پرستار برگزیده شد.

پرستار بزرگ صحرای کربلا، در آن روز سخت، وظایف سنگینی به عهده داشت: تقویت روحیه مجروحان و خانواده شهیدان، رسیدگی به بازماندگان و کمک به اطفال. هم چنین ایشان به مراقبت از حضرت سجاد (ع) نیز که در بیماری شدید به سر می برد، مشغول بود.

در این جشن بزرگ پرستاری که با تلاوتی چند از کلام الله کریم،سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز و سپس سرود ملی پرستار پخش شد.

در ادامه مسابقه ای برگزار و به چهار نفر از پرستاران هدیه ای به رسم یادبود اعطاء گردید.

کلیپ پرستاری و گروه تواشیح نیز صفایی خاص به مراسم پرستاری داد.

در انتها به پرستاران نمونه،بازنشستگان و بخش هایی که مقام برتر اعتباربخشی را از آن خود نموده بودند از سوی ریاست لوح تقدیر و هدایایی  به رسم یادبود اعطاء شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خبرنگار: پیام احمدی کاشانی


۱ رای

نظر شما :