جلسه کمیته بهبود کیفیت ( برنامه آماده سازی بیمارستان برای ارزیابی سالانه )

۰۲ تیر ۱۳۹۴ | ۱۳:۲۱ کد خبر : ۱۶۹ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۲۹۳
جلسه کمیته بهبود کیفیت ( برنامه آماده سازی بیمارستان برای ارزیابی سالانه ) برگزار شد .
جلسه کمیته بهبود کیفیت ( برنامه آماده سازی بیمارستان برای ارزیابی سالانه )

جلسه کمیته بهبود کیفیت  (برنامه آماده سازی بیمارستان برای ارزیابی سالانه ) در بیمارستان بقیة الله الاعظم (عج) برگزار شد .

به گزارش واحد ارتباط مردمی  :

این جلسه باحضور دکترعلیرضا جلالی ریاست بیمارستان معاونان ومدیران ارشد و اجرایی وبا ذکرتلاوت آیاتی از قرآن مجید آغاز شد.

ابتدا با تأکید آقای دکتر جلالی در خصوص گزارش دهی معاونان از فعالیت‌های انجام شده در هفته گذشته از آقای امینی خواستند گزارش کلی را ارائه نمایند.

1-آقای دکتر تقی پور طبقه جدول زمانی گزارشات بسیار خوبی از فعالیت اعتباربخشی مدیریت پرستاری ، درمانگاه ، پاراکلینیک ، مدیریت دارویی و کنترل عفونت بیمارستان ارائه کردند .

2-آقای طاهری گزارش معاونت منابع و توسعه را ارائه کردند . طبق جدول زمانبندی دقیق فعالیت‌های خود را مطرح کردند فضای فاز 4 اورژانس تا 10/4/94 و فاز 5 اورژانس تا مرداد ماه 1394 راه‌اندازی خواهد شد و نیز درصد موفقیت مدیریت‌های مربوطه را دقیق ارائه کردند.

3-آقای دکتر قزوینی گزارش فعالیت‌های انجام شده را طبق جدول دقیق و منظم ارائه کردند . در خصوص دانشجویان پزشک بالینی ( کارآموزان و کارورزان مشکل داریم) که در حال رفع آن هستیم . برنامه ریزی دقیق کلاس‌ها انجام شده است . کارگاه متوالی CPR برگزارشده تا پزشکان و کارکنان شرکت کنند . در باشگاه آموزش بیماران چون یک نفر حضور دارد  گاهی اوقات باعث بسته بودن درب آن می‌شود که باید یک نفر دیگر نیروی کمکی باشد . 113 نفر گواهی آموزش دارند و 54 نفر گواهی  ندارند.

4- از معاونت پژوهش خانم دکتر حسینی گزارش خود را طبق جدول زمانبندی شده ارائه کردند . از بیماران رضایت آگاهانه در پژوهش و تحقیقات گرفته شده است که در حال آماده کردن آن هستیم . کدهای اخلاقی در پژوهش باید تهیه شود که طی برگزاری جلساتی آماده خواهد شد . حفظ حریم بیمار و محرمانگی بیمار در پژوهش را نیز رعایت کردیم . تحقیقات و مطالبی در خصوص آموزش اخلاق پزشکی انجام دادیم که بزودی ارائه می‌شود تا عملیاتی شود . همچنین به هر فردی که می خواهد  پژوهش انجام دهد کدهای اخلاقی و رضایت آگاهانه را تفهیم کنیم تا رعایت کنند .

مقرر شد جلسه بعدی از مستندات بگذریم و اجرائیات  گزارش شود  و چالش‌ها هم مطرح شود.  

خبرنگار : موسی انگورانی 


نظر شما :