اجرای قانون بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت باعث ارتقاء انگیزه پرسنل پرستاری و ضایتمندی بیماران خواهد شد

۰۸ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۷ کد خبر : ۷ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۸۳
اجرای قانون بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت باعث ارتقاء انگیزه پرسنل پرستاری و ضایتمندی بیماران خواهد شد.
اجرای قانون بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت باعث ارتقاء انگیزه پرسنل پرستاری و ضایتمندی بیماران خواهد شد

 

 

به گزارش واحد ارتباط مردمی بیمارستان بقیه ا... الاعظم (عج) : احمد شهیدی فر مدیر خدمات پرستاری بیمارستان ضمن مهم خواندن اجرای این قانون افزود: یکی از شریفترین حرفه هایی که در خدمت بشریت بوده، حرفه پرستاری است و هرچه به این قشر بیشتر رسیدگی گردد موجب آرامش بیشتر در بیماران خواهد شد.

مدیر خدمات پرستاری بیمارستان ادامه داد، امروزه پرستاران با توجه به رسالت، مسئولیت حرفه ای و گسترده در تیم بهداشت، درمان، آموزش پزشکی و سلامت جامعه نقش بسیار کلیدی و تعیین کننده ای را ایفا می کنند، به همین دلیل جهت افزایش بهره وری این قشر زحمتکش در سال 1388 وزارت بهداشت و درمان را بر آن داشت تا قانون ارتقاء بهره وری جهت افزایش کیفیت خدمات درمانی و بالابردن انگیزه حرفه ای پرستاران در مجلس شورای اسلامی مطرح و مورد تصویب نمایندگان قرار بگیرد.

ایشان در ادامه اجرای قانون ارتقاء بهره وری کارکنان بالینی نظام سلامت را گامی مهم در جهت ارتقاء رضایتمندی پرسنل پرستاری خواند  و افزود: ایجاد انگیزش برای پرستاران باعث ایجاد انگیزش معنوی پرستاران شده و رضایت بیماران را دربر خواهد داشت.

شهیدی فر در ادامه گفت: اگر بخواهیم ایجاد رضایتمندی در بیماران، ارتقاء کیفیت خدمات درمانی و اجرای پرتکل های مراقبت شده و همچنین اعتباربخشی را در بخش های بیمارستان پیاده سازی کنیم، چاره ای جز ایجاد رضایتمندی در کادر درمان با اجرای قانون بهره وری که باعث افزایش تلاش پرستاران خواهد شد، نداریم.

اجرای دقیق این قانون باعث کاهش آسیب های شغلی، افزایش درآمد کارکنان، ارتقاء سطح زندگی و در نهایت افزایش انگیزش، علاقه و اشتیاق در کارکنان  و در نهایت رضایتمندی بیماران خواهد شد.

مدیر خدمات پرستاری بیمارستان در ادامه افزود: قانون ارتقاء بهره وری کارکنان بالینی بیمارستان به لطف پروردگار به صورت فاز به فاز در شهریورماه سال جاری اجرا خواهد شد که فاز اول، تمامی پرسنل کادر درمان پرستاری از جمله پرستاران، بهیاران، کمک بهیاران، تکنسین های اتاق عمل و بیهوشی که در شیفت های شب، روزهای تعطیل و جمعه ها انجام وظیفه می نمایند از ضریب یک و نیم در پرداختی آنها لحاظ خواهد شد که بیش از دو سوم پرسنل پرستاری را دربر خواهد گرفت و در فازهای بعدی به لطف خداوند، سابقه کاری و سختی کار در نظر گرفته می شود.

احمد شهیدی فر در انتها حمایت های رییس مرکز را بسیار با اهمیت خواند و گفت: دکتر علیرضا جلالی رئیس مرکز، دکتر حمیدرضا تقی پور معاون درمان، دکتر سلطان پور معاون اداری و اکبر طاهری مدیر بیمارستان که هم صدا با مدیر پرستاری در پیاده سازی قانون ارتقاء بهروری کارکنان بالینی نظام سلامت در بیمارستان همکاری داشته اند از زبان همه پرستاران و بیماران تقدیر و قدردانی خالصانه بعمل می آید و ما نیز به همان اندازه و شاید فراتر از آن بتوانیم در اجرای صحیح استانداردهای اعتباربخشی و ارتقاء کیفیت خدمات درمانی روز به روز کوشا و کوشاتر باشیم.

خبرنگار: پیام احمدی کاشانی

 


نظر شما :