برگزاری جلسه چگونگی استفاده از تلفن همراه در بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج)

۲۰ دی ۱۳۹۳ | ۱۳:۵۶ کد خبر : ۸۸ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۴۳۲
جلسه چگونگی استفاده از تلفن همراه در بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج) برگزار شد.
برگزاری جلسه چگونگی استفاده از تلفن همراه در بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج)

 

 

به گزارش واحد ارتباط مردمی بیمارستان بقیه الله الاعظم (عج): جلسه چگونگی استفاده از تلفن همراه با حضور دکتر سلطانپور معاون توسعه و برنامه ریزی منابع،دکتر قزوینی معاون آموزش،حاج آقا زمانی نماینده ولی فقیه در بیمارستان،دکتر خسروی مدیر حاکمیت بالینی،دکتر عبدی مدیر برنامه و بودجه،میرزایی سرپرستار بخش اورژانس،میرفتحی مدیر واحد انتقادات و پیشنهادات،رجبعلی مدیر خدمات عمومی ،احمدآبادی ،پیام احمدی کاشانی مدیر واحد ارتباط مردمی و دیگر اعضاء در مورخ 20 دیماه سال جاری در سالن امام علی (ع) برگزار شد.

در ابتدا در خصوص دستگاه هایی که با ریسک بالا هستند و تلفن همراه بر روی آنها تاثیر می گذارد نظیر پمپ های انفوزیو،پیس میکرهای خارجی ،دستگاه های هوشبری بیهوشی،دستگاه دفیبریلاتور،مانیتورهای پزشکی،دستگاه دیالیز،دستگاه الکتروفیزیوگراف،اکو کاردیوگراف،دستگاه تنفس مصنوعی،دستگاه تصویربرداری،دستگاه کوتریزاسیون،دستگاه های دندانپزشکی،سنگ شکن و غیره بحث و تبادل نظر شد.

در ادامه به دلیل ایجاد حواس پرتی و کاهش تمرکز در حین انجام وظیفه آسیب به خود و سایرین ،بی احترامی به مخاطب،آسیب به دستگاه ها و کاهش کیفیت خروجی آنها و باهدف افزایش ایمنی و رضایتمندی گیرندگان خدمت،ارتقاء کیفیت و افزایش ایمنی کارکنان،استفاده از تلفن همرته،تجهیزات مشابه،سرگرمی های مرتبط محمدود می گردد و استفاده از تلفن همراه در حین انجام وظیفه ممنوع می باشد

.

در ادامه روش های اجرایی شامل موارد زیر مصوب شد ،عبارتند از:

-کلیه کارکنان در حین انجام وظیفه ،جلسات کاری و کلاس های آموزشی،از استفاده تلفن همراه اجتناب می نمایند و تلفن همراه خود را در حالت خاموش یا سکوت قرار می دهند.

- کلیه کارکنان در زمان استفاده از تلفن همراه (زمان استراحت یا مواقعی که مشغول انجام وظیفه نیستند)،حداقل دو متر از دستگاه های با ریسک بالا،فاصله می گیرند و به نحوی گفتگو می نمایند که سبب آزار دیگران نشوند،ضمنا" در محیط های درمانی،پس از استفاده از تلفن همراه حتما" بهداشت دست را رعایت نمایند.

-کلیه مدیران اجرایی،میانی و عالی در هر بخش یا قسمت ،مسئول نظارت بر این خط مشی و روش اجرایی می باشند و در صورت مشاهده در مرتبه اول ،تذکر شواهی،در مرتبه دوم،توبیخ کتبی بدون درج در پرونده،مرتبه سوم،توبیخ کتبی با درج در پرونده،مرتبه چهارم،توبیخ کتبی با درج در پرونده و نصب بر روی تابلو اعلانات به مدت دو هفته،مرتبه پنجم،جریمه به میزان نصف حقوق و مرتبه ششم ،معرفی به کمیته رسیدگی به تخلفات و قرار دادن فرد در اختیار کارگزینی صورت می پذیرد.

-کلیه مدیران برخوردهای تعیین شده را از مرتبه سوم به بعد ،ابتدا در کمیته انضباطی مصوب و سپس ابلاغ و اجرا می نمایند.

در انتها شیوه مکالمه با تلفن همراه توسط بیماران ،همراهان و سایر مراجعه کنندگان بررسی و به صورت ذیل در کلیه بخش ها نصب خواهد شد.

مراجعین گرامی:

-لطفا" هنگام مکالمه با تلفن همراه ،آهسته صحبت کنید تا آرامش سایرین مختل نشود.

-برای ملاقات در بخش های ویژه بدون تلفن همراه در بخش حاضر شوید.

-هنگام مکالمه با تلفن همراه در موارد ضروری،حداقل دو متر با تجهیزات پزشکی فاصله داشته باشید ،زیرا تعدادی از تجهیزات پزشکی از امواج موبایل آسیب می بینند و ضمنا" بعضی از این دستگاه ها می توانند به تلفن همراه شما نیز آسیب بزنند.

به هنگام ویزیت توسط پزشکان و یا هرگونه گفتگو و تعامل با کادر ارایه کننده مراقبت،تلفن همراه خود را خاموش کرده یا در حالت سکوت قرار دهید.

- برای انجام هر نوع اقدام درمانی بدون تلفن همراه در محل انجام اقدام درمانی حاضر شوید.

-هرگونه فیلمبرداری،عکسبرداری یا ضبط صدای دیگران منع قانونی دارد و در صورت مشاهده برخورد قانونی خواهد شد ،لطفا" اجتناب فرمایید.،

خبرنگار: پیام احمدی کاشانی


نظر شما :